Ahoj, zajímalo by mě, kdo jste se teď odkud vrátil a jak se vám tam líbilo. Ať už to byl třeba pobyt v Chorvatsku, Římě nebo na Slovensku... Kolik tam bylo lidi, jak cestování v této zvláštní době šlo a s čím jste se potkali? Nebo naopak co vás nadchlo a překvapilo? Diky za jakékoliv zkusenosti. :-)  .

Kdo se teď odkud vrátil a jake to bylo?

Založil ve fóru Cestopisy

PRG-CUN-PRG

Jen potvrzeni o ockovani a priletove/odletove formulare. V Mexiku vsichni domaci meli rousky. Jestli jsem videl za 14 dni jednoho Mexicana bez rousky tak je to moc. Turisti = banda dementu a bud nenosili nebo jen pod nosem.

0 Citovat

Budapešť z Č.Budějovic přes Linec a Vídeň vlakem.

Vlaky nikdo neřeší v Rakousku v Linci jsem zašel do stejné cukrárny jako před 14 dny,kdy tam nikoho nic nezajímalo ,ale už zase začínají šaškovat s těma cedulkama se jménem atd. plus měla starost jestli mám test/očkování ..

V Maďarsku jsem během prázdnin potřetí ,tam má Orbán pořádek !! Opravdu krásný pohled......vstoupíte do metra hadr přes hubu nikdo v obchodech jakbysmet nikdy bych neřekl ,že to bude ve 21 století vzácnost.....no a přijedete do Rakouska a tam jsem bez hadru na hubě sám - smutné ..

0 Citovat

Eda Novak napsal(a):

PRG-CUN-PRG

Jen potvrzeni o ockovani a priletove/odletove formulare. V Mexiku vsichni domaci meli rousky. Jestli jsem videl za 14 dni jednoho Mexicana bez rousky tak je to moc. Turisti = banda dementu a bud nenosili nebo jen pod nosem.

To je nosi vsichni i venku? Ja ti nevim, ale kdyz uz nekoho oznacovat za dementa, tak spis toho, kdo je tak podelany z covidu a pritom jede do Mexika v dobe vrcholu epidemie a jeste si mysli, ze ho (nebo ostatni pred nim - asi ockovanym) ochrani rouska (kdyz ani respirator zas tak nechrani, pokud neni perfektne nasazeny). A nebo tam covid zas tak neradi, ale pak neni duvod psat o dementech bez rousky. Ja teda spis nechapu ty, co nosi rousky i venku daleko od lidi, coz vidim na Kanarech velmi casto.

0 Citovat

Nehodlam tu resit kdo je/neni dement. Mysli si co chces. Ja jen popsal navrat z Cancunu. 

0 Citovat

To jsi popsal v 1. vete, ale pak jsi napsal nejasne info a na doplnujici dotaz neodpovedel. Dal uz jsi jen hloupe utocil.

0 Citovat

Ahoj Libore, trekoval jsi nekdy na Novem Zelande? Co bys doporucil?

0 Citovat

Ahoj, to je na dlouhe povidani. Sel jsem tam asi 17 ruznych vicedennich treku (nektere 2x) a z dalsich jsem sel casti jako 1denni. Ted NZ zrovna neni aktualni, z mobilu se mi blbe pise a pospicham na plaz pred vylety a trekem na La Palme (po treku na La Gomere). Kdyz tak za 10 dni napisu vic.

0 Citovat

Libor S: urcite pak něco sepiš, La Palma me laka

0 Citovat

Budapest - Mallorca. Hungaria klasika bezruskova, sloboda ako sa patri. Espana kazdu chvilu ma tu niekto upozornuje na rusko, ale inac je tu fajn :) Wizz nechcel vidiet ani ockovanie, ani spanielske plf ... Kto ho nemal, tak ho vypisal po prilete. Ludi je tu celkom dost, lietadlo A321 bolo naplnene snad do posledneho miesta, ceny aut za rozumnych 96€ na tyzden. Za mna spanielsko moze byt resp. Lepsie ako Grecko ... Je to tu trosku civilizovanejsie :)

0 Citovat

Dnes večer v Praze na dvojce kontrola PLF na příletu. 

0 Citovat

voughne napsal(a):

Budapest - Mallorca. Hungaria klasika bezruskova, sloboda ako sa patri. Espana kazdu chvilu ma tu niekto upozornuje na rusko, ale inac je tu fajn :) Wizz nechcel vidiet ani ockovanie, ani spanielske plf ... Kto ho nemal, tak ho vypisal po prilete. Ludi je tu celkom dost, lietadlo A321 bolo naplnene snad do posledneho miesta, ceny aut za rozumnych 96€ na tyzden. Za mna spanielsko moze byt resp. Lepsie ako Grecko ... Je to tu trosku civilizovanejsie :)

my byli 12.-20.8. Mallorcu, bral jsem auto asi 3 tydny predtim, a i s pojistenim, ktery bylo asi 50euro za 400 celkem :( prosel jsem vsechny vyhledavace apod. a bral pres doyouspain.com od OKRent, a to byla nejlevnější nabidka ze vsech. asi jsem trefil nejaky erupce na slunci, za tyden to bylo o 130euro min. takze za 96 teda super a nechapu to. loni v dubnu to bylo za 40 na 5dni i s pojistenim

0 Citovat

Peetee 247 napsal(a):

Libor S: urcite pak něco sepiš, La Palma me laka

Na webu se da najit o turach na La Palme dost. Krome cestopisu zde pred mesicem treba tady:

http://photo-svoboda.cz/clanky/K...cny-klenot

https://www.svetoutdooru.cz/hory...-la-palma/

0 Citovat

La Palma je skvela ,hlavne i proto ze neni tak proflaknuta jako Tenerife a pritom tam jsou dobre plaze ( podle meho lepsi nez na Tenerife ) a spousta moznosti na ruzne treky  Je tam i nejkratsi vzdalenost od more do hor  Byli jsme tam zatim jen jednou  v breznu  a uzasne pocasi nad mrakama nahore na nejvyssim vrcholu   Leteli jsem na Tenerife a pak trajektem  zpatky primy let do Londyna  ,to ale bylo pred covidem  Loni jsme Kanary vynechali ,ale letos urcite budou Nejlip asi v listopadu nebo v prosinci  Snad Spanele  zacnou byt normalni ,,,

@voughne z hadrem na hube to moc na lepsi civilizaci nevypada Recke ostrovy jsou v tom ohledu ted jednoznacne lepsi ,ale jinak proti Mallorce nic nemam ,jen asi ve Spanelsku si clovek musi davat na veci vic pozor 

Libor _S  jak jsi se dostal s La Gomery na La Palmu ? Chteli jsme dat  s La Palmy  El Hierro ,ale nenasel jsem zadnou primou moznost Myslim ze trajekt s Tenerife co pluje  na El Hierro zajizdi i na La Gomeru  Jinak samozrejme o letecke moznosti vim A jak omezeni ?  Na Rhodosu jsem mel rousku za 14 dnu jen na letisti ,ockovany samozrejme porad nejsem a ani tomu podlehnout zatim neminim 

0 Citovat

O víkendu letecky návštěva Bordeaux s Ryanair.

PRG -> BOD - žádná kontrola v Praze, ani při příletu ve Francii (v Praze na gate jen kontrola občanky, očkování nikoho nezajímalo), v pohodě jsem provedl online check-in v aplikaci Ryanair, na check-in přepážku jsem nemusel (narozdíl od předchozích výletů s LH Group)

BOD -> PRG - opět žádná kontrola ani testu / ani očkování, až na T2 příletu tradičně kontrola PLF stylem "vidím QR kód, běž dál"

Ve Francii do všech restaurací důsledně při vstupu nebo posazení na zahrádku kontrolovali (a někde i skenovali) COVID pass - česká Tečka fungovala bez problému. Nikde nebylo přeplněno - i v populárních restauracích jsme si sedli bez rezervace (což by jindy v srpnu tak jednoduché nebylo).

Překvapilo množství zkrachovalých restaurací/kaváren a vybydlených výloh obchodů. Nošení roušek samozřejmostí uvnitř, v centru města Bordeaux je oblast, kde by se měla nosit rouška i venku, ale venku to většina lidí ignorovala...

0 Citovat

@ mil.maccza my sme mali hodne dopredu za 225€ vratane poistneho, tyzden pred odletom vyhladavace 147€+ 68€ poistka a 3 dni pred odletom, ked sa uz povodna rezervacia nedala zrusit to bolo tych 96+ 68. Auto je nam zatial na nic, all inclusive za 270€ je chytlava zalezitost (a patricne toho vyuzivame 😁 )

0 Citovat

Vlak bratislava - praha

V breclavi sa len presli po vlaku policajti a inak nic.

No teda, nieco ano. Cim ide clovek viac na zapad je to horsie. Madarsko nic, slovensko ruska, cesko respirator, v nemecku ocakavam skafandre

0 Citovat

Vcera prechod Brodske- Lanzhot stara cesta. Nikde nikoho na oboch stranach.

0 Citovat

mikir napsal(a):

La Palma je skvela ,hlavne i proto ze neni tak proflaknuta jako Tenerife a pritom tam jsou dobre plaze ( podle meho lepsi nez na Tenerife ) a spousta moznosti na ruzne treky  Je tam i nejkratsi vzdalenost od more do hor

Libor _S  jak jsi se dostal s La Gomery na La Palmu ? Chteli jsme dat  s La Palmy  El Hierro ,ale nenasel jsem zadnou primou moznost Myslim ze trajekt s Tenerife co pluje  na El Hierro zajizdi i na La Gomeru  Jinak samozrejme o letecke moznosti vim A jak omezeni ?  Na Rhodosu jsem mel rousku za 14 dnu jen na letisti ,ockovany samozrejme porad nejsem a ani tomu podlehnout zatim neminim 

Neprijde mi zas tak malo proflaknuta po Gomere, kde to vypada stale tradicne s terasovitymi policky bez foliovniku a s minimem turistu krome plazi ve Valle Gran Rey. Plaz Duque v Adeje byla mnohem lepsi nez zdejsi jedna z nej v Naosu a bylo tam mene lidi. Tady se nedalo ani chodit po okraji u more kvuli boreni se do oblazku a misty mnoha lidem. Cicar ma ted tady auta vyprodana i zacatkem zari. Na Gomere je jeste kratsi vzdalenost z hor k mori ve Vallehermoso a Valle Gran Rey, kde jsem osobne schazel z hor. Gomera mi v horni zalesnene casti pripominala trekovani na NZ.

V nedeli jede primy trajekt dopoledne (jine dny, pokud vubec, az vecer s prijezdem pred pulnoci) za 29 eur (navic 5% sleva po registraci u Ferryhoper). Na El Hierro jezdi asi jen z Tenerife bez zastavky, ale nezkoumal jsem dukladne. Rousky ve verejne doprave a obchodech, nekdy maji cedule, ze i pri vstupu nekam. Nektera ubytovani chteji covid pas a delka casu po testu pro neockovane asi je na nich, jak jsem z par dotazu vyrozumel.

0 Citovat

Libor_S, tak plantaze z foliema tam jsou dost to je fakt  ,plaz v Naosu mi neprijde nej , mozna chodis hodne po horach ,my jsem profarali vic ty plaze ,bydleli jsem  v Los Cristianos a tam je pekne koupani vcetne moznosti potapeni  Pod Naosem je treba  Playa Charco a pak dal Bajas a dal pak dobra plaz Echentive,  ale za me super plaz  je nahore nad Santa Cruz plaz Nogales  na kterou se da dostat jen pesky z parkoviste 

Samozrejme  se plaze  nedaji srovnat  s plazemi na Fuerteventure  nebo na Lanzarote ale tam zase nejsou ty treky np.Taburiente nebo  Muchachos je fajn  Gomera je trosku zase neco jineho  Schazeni z hor na Gomere jsme videli  je dost  purdke ,ale La Palma ma vyssi hory , Gomeru jsme vicemene projeli autem a byli tam 3 dny

Asi uz je vic La Palma  turisticky znamejsi nez byvala ,ale ja nemam srovnani o prazdninach ani v lete jsme nikdy na Kanarech nebyli ,jen od listopadu do dubna  Diky za trajekt  fajn cena a mozna mas pravdu ze El Hierro je  prime jen z Los Cristianos ,kdezto trajekt na La Palmu z  Los Cristianos zastavuje i na La Gomere 

Adeje na Tenerife neznam ,protoze tu oblast  od Playa de la Ameriacas  jsme ignorovali pro prilisnou turistiku  i kdyz autem jsem objeli Tenerife cele, ale vlastne na pobyt byli dvakrat u Los Gigantes a dalsi Tenerife byla jen jedna noc a plavba na La Palmu  

0 Citovat

My jsme byli na Gomeře v červenci, turistů minimálně. El Hierro se bohužel dohromady s Gomerou udělat nedá, žádným trajektem to nejde propojit, vždy se musí zpět na Tenerife. Měli jsme jako velká skupina pronajatý velký taxík, majitel byl vynikající průvodce a velký nadšenec a říkal, že jsou z toho (a ceny trajektů) dost nešťastní, protože to turisty obojí hodně odrazuje...

0 Citovat

Libor_S. Nepochopím, proč někdo bere auta od Cicar. Na hlavních ostrovech minimálně o třetinu levnější nebo i víc Autoreisen, na ostatních, kde nejsou tak Plus Car. Navíc nemají auta polepená jmény ostrovů, která přímo křičí "vykrad mě".

0 Citovat

Praha - Pescara - Praha Ryanair 27.8.-30.8., dva očkovaní + děti 1,5,7 let

Check-in v PRG pouze pro tag na kočár, fronta žádná. Při odletu žádná nadstandardní kontrola, tj. pouze boarding pass a passport na gatu. Přílet do PSR bez kontroly dokumentů, pouze měření teploty při vstupu do terminálu. Na místě kontrola covid passu čtečkou při ubytování v hotelu + kontrola antigenu nejstaršího z dětí (kdybych neměl, asi by nevadilo). V hotelu personál a hosté po chodbách roušky. Ve městě režim podobný našemu, tj. roušky v MHD a v obchodech. Řada lidí tam nosí roušky i venku, někteří i na pláži. Režim v restauracích nevím, nenavštívil jsem, myslím, že se nic nekotroluje. Check-in v PSR shodný s PRG, pouze pro tag pro kočár, fronta žádná. Před security ruční okometrická kontrola boarding passů a covid passů. Předodletový test pro dítě 6+ nedělán a nikdo ho nechtěl. Přílet do PRG proběhl bez obtíží stylem "příletový formulář máte?" "ano" "jděte".

0 Citovat

Praha - Lisabon - Sao Tome kdyby někoho zajímalo tak do zprávy 

0 Citovat

MIGUELAS napsal(a):

Libor_S. Nepochopím, proč někdo bere auta od Cicar. Na hlavních ostrovech minimálně o třetinu levnější nebo i víc Autoreisen, na ostatních, kde nejsou tak Plus Car. Navíc nemají auta polepená jmény ostrovů, která přímo křičí "vykrad mě".

AutoReisen na Tenerife v terminu za 3 tydny od ted o polovinu drazsi nez Cicar (stejny auto)

0 Citovat

Kubinho, ostatním se omlouvám za OT, je to možné, pro mě zatím vždy Autoreisen byl eso a někdy byly ceny nižší když jsi šel přes španělskou verzi. Pokud je to možné, objednávat co nejdřív, rušit, objednat klidně znovu za nižší cenu. Například La Palma týden obyčejná Panda 🐼 (nebo jiný nejlevnější coche v nabídce), u Cicaru 140-150 přelom listopad/prosinec, u Plusu 105. Sám jsem včera objednával. I když do prosince "vlády" pro naše "dobro" můžou vymyslet tolik ptákovin, že se třeba na Kanáry zas nepoletí...

0